Patronaty

Finał XI konkursu historycznego z cyklu „Historia i Życie”

EDYCJA XI – 2015/2016 PASJA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W HISTORII RODZINNEJ, LOKALNEJ, REGIONALNEJ

Prace indywidualne


nagroda I ex aequo:

Jakub Grześkowiak, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. Rodu Leszczyńskich w Lesznie, za pracę „Zapomniany warsztat kuśniersko-garbarski w Śmiglu”

Tamara Mądzielewska, uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kazimierza Jagiellończyka w Łasinie, za pracę „Historia Apteki Pod Orłem w Łasinie”

***

nagrodaa II:

Maria Czernik, uczennica Liceum Ogólnokształcącego nr III im. Marii Skłodowskiej-Curie w Opolu, za pracę „Pamięć o ludziach z pasją, czyli co by było, gdyby teatr marzył?”

***

nagroda III:

Żaneta Olejniczak, uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Zgierzu, za pracę „Jak Feniks z popiołów… Historia zgierskiej »Boruty« i jej cichych bohaterów”


wyróżnienia równorzędne:

Wojciech Grechuta, uczeń Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Lubaczowie, za pracę „Na początku była Ruda”

Jakub Miszkiewicz, uczeń Liceum Ogólnokształcącego nr III im. Marii Skłodowskiej-Curie w Opolu, za pracę „Historia firmy pośrednictwa w handlu nieruchomościami”

Juliusz Wasilewski, uczeń VII Liceum Ogólnokształcącego im J. Kusocińskiego w Bydgoszczy, za pracę „Przedsiębiorczość jako sposób na życie w historii mojej rodziny”


Prace zbiorowe


nagroda I:

Gabriela Gembala, Klaudia Guzy, Karolina Nowak, Paulina Saduś, uczennice Powiatowego Zespołu nr 1 Szkół Ogólnokształcących im. ks. St. Konarskiego w Oświęcimiu, za pracę „Historia lokalnego przedsiębiorstwa. Piekarnia Piskorek”


***

nagroda II:

Katarzyna Laszczowska, Patrycja Wałecka, uczennice Zespołu Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych im. Stanisława i Władysława Grabskich w Kole, za pracę „Ludzie z pasją – przedsiębiorcy z Koła”

 

***

nagroda III:

Oliwia Kończak, Klaudia Orzechowska, Olgierd Krzyżaniak, Jan Chraplak, uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. św. Barbary w Chodzieży, za pracę „Białe złoto Chodzieży, czyli historia chodzieskiej fabryki porcelany”

Maria Lik, Karolina Śniatkowska, uczennice I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Chełmie, za pracę „Pasja wypiekania od pokoleń”


wyróżnieni NAUCZYCIELE

nagroda specjalna:

Maciej Skoczylas, nauczyciel Liceum Ogólnokształcącego nr III im. Marii Skłodowskiej-Curie w Opolu

 

Ewa Grodecka, nauczycielka Gimnazjum nr 19 im. Józefa Czechowicza w Lublinie

Jacek Malicki, nauczyciel  Zespołu Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego nr 2 w Pionkach

Anna Popielewicz, nauczycielka I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Chełmie

Izabela Rybarczyk, nauczycielka Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie

Stanisław Stefański, nauczyciel II Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Słupsku

 

Wstępniak

Paweł Łepkowski

Wojna, której zabrakło

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Tym żył świat

Felietony

Piotr Bożejewicz

Chińska hiszpanka z Ameryki

W czasie wojny zwykły czytelnik gazet więcej wiedział o epidemii grypy w Hiszpanii niż we własnym mieście, bo tylko w państwach neutralnych cenzura nie wydzielała informacji